همه‌ی آنچه از Mass Effect 4 می‌دانیم


admin 14 دی 1399 دقیقه مطالعه
همه‌ی آنچه از Mass Effect 4 می‌دانیم

شرکت بازی‌سازی بایوویر، چند سالی است که از ساخت قسمت بعدی مجموعه بازی‌های «مس افکت» (Mass Effect) صحبت می‌کند؛ مجموعه‌ای که به لطف سه‌گانه‌ای بزرگ، به یکی از پرطرفدارترین بازی‌های نقش‌آفرینی نسل پیش تبدیل شد. دو سه هفته‌ی پیش شاهد رونمایی قسمت بعدی مجموعه بازی‌های مس افکت در قالب تیزری کوتاه بودیم. این طور که به نظر می‌رسد، مس افکت بعدی قرار است دنباله‌ای مستقیم برای سه‌گانه‌ی مس افکت باشد.

تیزر قسمت بعدی مجموعه بازی‌های مس افکت، که نمی‌دانیم دقیقا چه اسمی قرار است داشته باشد و آیا با شماره‌ی چهارم، یا اسمی دیگر برخورد می‌کنیم، در رویداد گیم اواردز ۲۰۲۰ معرفی شد. البته پیش از این هم از ساخت قسمت بعدی مس افکت از سوی مدیر استودیوی بایوویر شنیده بودیم، اما برای اولین بار در مراسم گیم اواردز با رونمایی رسمی آن برخورد کرده‌ایم.

استودیوی بازی‌سازی بایوویر پس از عرضه‌ی سه‌گانه‌ی محبوب مس افکت، قسمتی فرعی در این مجموعه به نام «مس افکت: آندرومدا» ساخته بود. هم مس افکت ۳ و هم مس افکت: آندرومدا، با بازخوردهای بسیار ضعیف‌تر از قسمت‌های گذشته روبرو شدند. وضعیت مس افکت: آندرومدا به قدری بد بود که الکترونیک آرتز استودیوی سازنده‌اش یعنی یکی از شعبه‌های بایوویر را کاملا تعطیل کرد و حتی اجازه نداد سازندگان بازی یکی دو آپدیت برای حل مشکلات آن عرضه کنند.

پس از مس افکت: آندرومدا شاهد عرضه‌ی بازی «آنتم» از سوی بایوویر بودیم که آن حتی وضعیتی بسیار بدتر از مس افکت را به خود دید.

بازی Mass Effect 4

در ادامه‌ی این موضوع، الکترونیک آرتز سراغ کارگردان سه‌گانه‌ی مس افکت را گرفت و او را به عنوان مدیر بایوویر، به این استودیو برگرداند. «کیسی هادسن» پس از برگشت به بایوویر، قول داد که یک عصر اژدها و یک مس افکت عالی تحویل طرفداران دهند و در عین حال هم مشکلات آنتم را برطرف کنند. البته که کیسی هادسن به همراه تهیه کننده‌ی مجموعه بازی‌های عصر اژدها، دو هفته‌ی پیش از بایوویر استفعا داد.

در حال حاضر، بایوویر مشغول کار روی قسمت بعدی مجموعه بازی‌های عصر اژدها، مس افکت و هم‌چنین بازنگری آنتم است. بازی بعدی این استودیو، عصر اژدها خواهد بود و احتمالا پس از عرضه‌ی آن شاهد مس افکت بعدی هستیم.

چند نکته درباره‌ی ساخت مس افکت بعدی می‌دانیم. کارگردان هنری، طراح ارشد میان‌پرده‌ها و مدیر فنی سه‌گانه‌ی اصلی مس افکت که همگی از بایوویر جدا شده بودند، برای ساخت این مس افکت جدید به این استودیو بازگشته‌اند.

به لطف صحبت‌های تهیه کننده‌ی فعلی مس افکت و هم‌چنین تیزر جدید بازی، اطلاعات خوبی درباره‌ی این دنباله‌ی بزرگ در اختیار داریم.

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه